Pod kvalitu spánku sa podpisuje stav vášho matraca

Spánok je v našom živote veľmi dôležitý. Lepšie povedané- zdravý a nerušený spánok, ktorý by mal trvať minimálne 8 hodín. Hoci vieme, že dobrý spánok nie je u každého samozrejmosťou. Niekto už možno vyskúšal všetky známe rady a triky, ale jeho spánok sa žiaľ nezlepšuje. A to je chyba, ktorá môže mať postupom času nepriaznivé účinky na naše mentálne aj fyzické zdravie.

Ľudia so zhoršeným spánkom mohli vyskúšať rôzne metódy na jeho zlepšenie, ale tá príčina pritom môže byť taká samozrejmá. V tomto prípade je totiž dosť dôležité, na akom spíte matraci. Konkrétne teda to, v akom stave sa tento matrac nachádza a koľko ho asi používate rokov.

Koľko rokov vlastníte váš súčasný matrac, to je celkom vecná otázka, pretože treba vziať do úvahy, že doslova každý deň na neho pôsobí niekoľko faktorov, ktoré postupne znižujú jeho kvalitu.

Biely matrac

  • Za prvé na neho pôsobíme svojou váhou a jeho výplň po určitom čase stráca svoje pôvodné vlastnosti. Navyše na matraci začnú vznikať preležaniny a výplň sa už proste prestáva vracať do svojej pôvodnej vyhovujúcej polohy. To býva príčinou vzniku bolestí chrbta.
  • Za druhé na neho pravidelne pôsobí pot a prach, môžu v ňom vznikať alergény, roztoče a plesne. Aj hygienické vlastnosti sú hlavný dôvod, prečo je vhodné ho po niekoľkých rokoch vymeniť za nový.

Spálňa, posteľ

Odhadovaná životnosť a odporučená lehota používania toho istého matraca je asi 5 rokov. V niektorých prípadoch sa používa aj 10 rokov, ale to je už ozaj najvyšší čas na zmenu. V dnešnej dobe vybrať a následne aj kúpiť a doviesť nový matrac skutočne nie je problém. A to hlavne vďaka eshopom a online ponukám. Produkty môžete medzi sebou porovnávať, vzájomne zrovnávať môžete ich vlastnosti aj cenu. K najobľúbenejším možnostiam sa vo všeobecnosti radia matrace s pamäťovou penou. Pri nákupe cez internet máte na výber toľko času, koľko len potrebujete, nikto vás nenaháňa a máte možnosť vybrať si tú najlepšiu možnosť pre vás, pre vaše telo a váš kvalitnejší spánok.