Čaj matcha

Žiarivo zelený prášok, ktorý si ľudia zalievajú namiesto kávy. Matcha je u nás trendom už niekoľko rokov. Ak ste ju ešte nevyskúšali musíte túto chybu napraviť.

Matcha tea je druh zeleného čaju. Má množstvo zdravotných benefitov. Obsahuje vitamíny, minerály, antioxidanty a ďalšie látky. Antioxidanty sú látky účinné v boji proti voľným kyslíkovým radikálom, ktoré spôsobujú predčasné starnutie a sú predispozíciou k rôznym ochoreniam, najmä k rakovine.

matcha

Lístky čajovníka matcha sa počas zrenia prikrývajú plachtou, ktorá bráni prieniku slnečného žiarenia. Následkom tohto overeného procesu je, že lístky obsahujú väčšie množstvo chlorofylu – zeleného farbiva, ktoré má taktiež množstvo pozitívnych účinkov. Lístky matchy sa starostlivo zbierajú. Naozaj kvalitný Matcha Čaj má sýto zelenú farbu. Takýto čaj je vyrobený počas prvého zberu lístkov. Čaj je chutný a má nasladlý nádych. Pokiaľ ste už niekedy matchu skúšali, no nechutila vám a bola nahorklá, bola vytvorená počas druhého zberu. Tento prášok má slabo zelený nádych. Zbadáte, že nejde o krásnu zelenú farbu. Tento prášok sa používa na prípravu pokrmov a dezertov, no určite nie na kvalitný Matcha Čaj. Takže si dávajte pozor aby ste kúpili iba kvalitnú matchu.

listky

Matcha má množstvo zdravotných benefitov. Je vhodné ju požívať namiesto kávy, nakoľko matcha spôsobuje postupné uvoľňovanie kofeínu, na rozdiel od kávy, ktorá vám síce naraz dodá veľa energie, no o to rýchlejšie sa budete cítiť unavení. Matcha pomáha zlepšiť vzhľad pleti a dokonca podporuje chudnutie, či obsahuje chemické látky, ktoré navodzujú pozitívnu náladu. Podporuje fungovanie pečene a mozgu. Vďaka obsahu antioxidantov je prevenciou pred rakovinou. Matchu pili budhisti už okolo roku 2300 pred našim letopočtom. Už dávno poznali jej pozitívne účinky na zdravie a výkonnosť. Myslíme, že všetky tieto skutočnosti sú skvelým dôvodom si matchu zakúpiť.