Certifikácia domu

Kúpa bytu je oveľa jednoduchšia záležitosť. Pri stavbe domu vás môže veľa vecí prekvapiť a zaskočiť. Hlavným kameňom úrazu býva administratíva. Začína to už samotnými stavebnými povoleniami a končí až energetickým certifikátom.

K čomu potrebujem energetický certifikát?

Po novom, energetický certifikát vašej nehnuteľnosti musíte predložiť pri kolaudácii vašej stavby. Bez vypracovaného energetického certifikátu len ťažko skolaudujete vašu novú nehnuteľnosť. Je to doklad o tom, akú energiu spotrebujete vo vašej domácnosti. Stále sa rozširujúci trend úspory preto prišiel aj na domácnosti. Už pri stavbe by ste mali rozmýšľať nad možnosťou tepelného čerpadla či vzduchotechniky. Možností ako znížiť spotrebu energie na vykurovanie či ohrev vody je veľké množstvo. Stačí sa vopred o tejto problematike zaujímať.

energetický certifikát

Ako získať energetický certifikát?

Energeticýy certifikát musí byť dôkladne vypracovaný odborníkom. Musíte osloviť spoločnosť, ktorá sa takýmito certifikátmi zaoberá. Kvalitné služby nájdete na certifikaciabudovy.sk. Profesionáli vám vyhotovia energetický certifikát na mieru rýchlo a lacno.

Prečo je energetický certifikát dôležitý?

Nova legislatíva nás zaväzuje kolaudovať novostavby v energetickej triedovej kategórii A0, čo je jedna z najprísnejších kategórii na spotrebu energie. Pri energetickom certifikáte sú zohľadnené všetky technológie spotrebujúce energiu v domácnosti.

energetický certifikát

V dnešnej dobe sa vám môže ľahko stať, že energetický certifikát budete potrebovať už aj pri prenájme či predaji domu či bytu. Na energetickú spotrebu, ktorú majú naše domácnosti sa posledné roky upriamuje veľká pozornosť a preto sa vyvíjajú technológie, ktoré vytvoria nízko nákladové domácnosti, ktoré vám navyše časom aj ušetria peniaze na spotrebe. Energetický certifikát domu si môžete dať vyhotoviť ešte dnes. Stačí navštíviť internetovú stránku certifikaciabudovy.sk a dozviete sa o realizácii energetického certifikátu pre vašu nehnuteľnosť oveľa viac.